chiefage والدین کودکان دوسالگی کودکانه

chiefage: والدین کودکان دوسالگی کودکانه تلویزیون تلویزیون خانواده برنامه های کودکانه

گت بلاگز وب‌گردی موقع گریه‌ی بچه‌ها خودتان را آرام کنید

صدای گریه‌ی بچه‌ها می‌تواند مثل سوهان روی اعصاب مادری کشیده شود که هزار تا دغدغه‌ی فکری دارد.

موقع گریه‌ی بچه‌ها خودتان را آرام کنید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، صدای گریه ی فرزند ها می تواند مثل سوهان روی اعصاب مادری کشیده شود که هزار تا دغدغه ی فکری دارد. جهت اینکه به این سوهان کاری آخر بدهید راه هایی وجود دارند که مادران دیگر با انجام دادنشان احساس خوبی پیدا کرده اند و به اعصابشان وقت نفس کشیدن داده اند. در ادامه با این راه ها آشنا می شوید.

عبارات مهم : استرس
از ورزش غافل نشوید

به محض اینکه همسر محترمتان پایش را از در منزل داخل گذاشت، فرزند را به او بدهید و با سر به سمت نخستین کلوب ورزشی اطرافتان بدوید! تحقیقات نشان می دهند ورزش کردن باعث ترشح هورمون اندورفین می شود و خوش حالی و صبر بیشتری به مادران خواهد داد. اگر می خواهید جهت کلوب رفتن به همسرتان وابسته نباشید، دنبال ورزشگاهی بگردید که موقع ورزش شما، از فرزندتان مواظبت کند. هیچ کدام از این ها هم اگر به کارتان نیامد یک دی وی دی ورزشی بخرید و زمانی که فرزندتان خوابید، تلویزیون را روشن کنید و بدون صدا یا با صدای کم شروع به ورزش کردن کنید. خلاصه اینکه هر کاری بکنید که به ورزشتان برسی

از منزل بیرون بزنید

خیلی از مادران به خاطر اینکه هرگز گریه های فرزندشان در مکان های عمومی زشت باشد، خودشان را در منزل حبس می کنند. این کار جز اضافه کردن به استرس و در مواردی بروز حالت های افسردگی پیامد دیگری ندارد. این بار که فرزندتان بی قراری کرد و احساس کردید الان است که گریه اش شروع شود، او را در کالسکه اش بگذارید و جهت یک پیاده روی کوتاه بیرون بروید. بسیاری از فرزند ها با دیدن مناظر بیرون، خیلی سریع سرگرم و آرام می شوند. اگر هم نشدند مطمئن باشید استرسی که از گریه کردنشان در فضای باز پیدا می کنید خیلی کمتر از استرسی است که بین چهار دیوار منزل تان تجربه کرده اید.

موزیک گوش کنید

حتما راجع به ی تاثیر پخش موسیقی جهت فرزند ها چیزهایی شنیده اید ولی توصیه ای که معمولا به آن اشاره ای نمی شود تاثیر پخش موسیقی جهت مادران هست. زمانی که فرزند ها شروع به گریه می کنند و حریفشان نمی شوید، هیچ عیبی ندارد اگر جهت چند دقیقه او را تنها بگذارید و به یک موزیک آرامش بخش گوش دهید. هنگامی که ضربان قلبتان پایین آمد و اعصابتان آرام تر شد پیش او برگردید و جهت آرام کردنش تلاش کنید.

از ته دل بخندید

زمانی که او گریه می کند مورد نیاز نیست شما هم زانوی غم بغل بگیرید و گریه کنید. شما قرار است از او مواظبت کنید و کسی که می خواهد دیگران را نجات بدهد اول باید ماسک اکسیژن خودش را بزند. ماسک اکسیژن شما جهت وقت های پر سر و صدای گریه، خندیدن هست. جهت مثال اگر فرزندتان هر روز سر ساعت های خاصی برنامه ی نق زدن را شروع می کند، شما دیدن یک برنامه ی تلویزیونی خنده آمیز را شروع کنید. این کار کمکتان می کند آرام شوید و با روحیه ی بهتری از فسقلی نق نقو مواظبت کنید.

ریلکس کنید

خستگی ناشی از بی خوابی شبانه، پذیرفتن نقش تازه ای که اسمش مادر بودن است و مسئولیت سنگین آن، می تواند استرس مادرها را اوج ببرد. در برابر این استرس ولی تکنیک هایی هستند که استفاده از آن ها به مادران کمک می کند آرامش از دست رفته ارزش را به دست بیاورند. یکی از این تکنیک ها، تکنیک تنفس عمیق هست. جهت این کار کافی است دراز بکشید یا حتی صاف بنشیند. دو دست تان را روی شکم بگذارید و نفس کشیدن آرام و عمیق را شروع کنید. طوری که هر بار دست هایتان روی شکم اوج و پایین بروند.

این کار را با تمرکز و دقت انجام دهید. بعد از چند بار تکرار شدن متوجه می شوید به نحوه عجیبی آرام شده است اید و استرس و خستگی تان کمتر شده است هست. تکنیک تنفس عمیق کمکتان می کند با صبر و انرژی بیشتری به امور مربوط به خودتان و فرزندتان برسید.
منبع:سلامت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استرس | فرزند | ورزش | همسر | گریه بچه | آرام کردن کودک |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog