chiefage والدین کودکان دوسالگی کودکانه

chiefage: والدین کودکان دوسالگی کودکانه تلویزیون تلویزیون خانواده برنامه های کودکانه

گت بلاگز علمی پزشکی قرارداد انتقال دانش فنی واکسن پنتاوالان امسال نهایی می شود

رییس انستیتو پاستور کشور عزیزمان ایران از نهایی شدن قرارداد انتقال دانش فنی ساخت پنتاوالان و ظرفیت تولید بیش از 5 میلیون دوز این واکسن در مرحله اول خبر داد.

قرارداد انتقال دانش فنی واکسن پنتاوالان امسال نهایی می شود

مصطفی قانعی مدیر انستیتو پاستور کشور عزیزمان ایران در گفت و گو باخبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به آخرین اوضاع ساخت واکسن 5 ظرفیتی پنتاوالان در کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: طبق توافقات صورت گرفته، کارشناسان کوبایی جهت بررسی اوضاع زیرساختهای پاستور مبنی بر ساخت این واکسن باید به انستیتو می آمدند که این کار انجام گرفت ولی چون بعضی از زیرساخت های این واکسن 5 ظرفیتی در پاستور کمبود هایی داشت، بنا شد که این تجهیزات و زیر ساختها تجهیز و آماده شوند.
وی با تاکید بر نهایی شدن قرارداد انتقال دانش فنی ساخت پنتاوالان از کوبا به کشور عزیزمان ایران گفت: توافق و قرارداد اولیه آن انجام شده است و به امضا رسیده ولی طبق برنامه برنامه باید این قرارداد تا آخر سال به منظور انتقال دانش فنی نهایی شود که به همین منظور درحال تجهیز و تکمیل زیرساخت های ساخت این واکسن هستیم که احتمالا تا آخر سال به آخر می رسد.

عبارات مهم : ایران

رییس انستیتو پاستور کشور عزیزمان ایران افزود: غیر از پاستور، طرح برکت نیز وارد مذاکره جهت تامین واکسن و انتقال دانش فنی پناوالان 3 سال پیش وارد عمل شد و به همین خاطر انستیتو پاستور کنار کشید ولی به علت های متفاوت این مساله میسر نشد، هم اکنون هم از طرف پاستور نهایی نشده ولی در حال تکمیل زیرساخت های مورد نیاز جهت انتقال دانش فنی هستیم.
وی با بیان اینکه با تولید واکسن پنتاوالان در کشور عزیزمان ایران خط تولید مستقل واکسن هپاتیت ب تعطیل نخواهد شد، تصریح کرد: این واکسن 5 ظرفیتی در حقیقت ترکیبی از واکسن های هپاتیت ب، کزار، مننژیت مغزی، دیفتری و سیاه سرفه است که به عنوان واکسنی نوترکیب وارد تناوب واکسن سازی کشور می شود ولی در کنار آن تولید مستقل واکسن هپاتیت ب در پاستور استمرار دارد.
قانعی یادآور شد: درصورت انتقال دانش فنی ساخت پنتاوالان طی 3 تا 4 سال آینده پاستور می تواند در نخستین مرحله بیش از 5 الی 6 میلیون دوز از این واکسن را تولید کند که این میزان باید تا 5 الی 10 سال آینده به چندین برابر تولید برسد تا بتوانیم بازار های صادراتی را در دست بگیریم.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | انتقال | قرارداد | واکسن پنتاوالان | واکسن نوترکیب | انستیتوپاستور | تولید واکسن | اخبار سلامت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog