chiefage والدین کودکان دوسالگی کودکانه

chiefage: والدین کودکان دوسالگی کودکانه تلویزیون تلویزیون خانواده برنامه های کودکانه

گت بلاگز اجتماعی تاخیر رشد ذهنی کودکان با تماشای تلویزیون ، کودکان زیر دوسال قربانی برنامه‌های کودکانه

زمان زیاد تماشای تلویزیون برابر با تاخیر در رشد ذهنی کودکان و از بین رفتن تعاملات آن در بزرگسالی هست.

تاخیر رشد ذهنی کودکان با تماشای تلویزیون ، کودکان زیر دوسال قربانی برنامه‌های کودکانه

معصومه معصومی کارشناس علوم تربیتی در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به تاثیر تماشای تلویزیون بر کودکان زیر دوسال، اظهار داشت: رشد مغز کودکان در دوره 1 تا 3 سالگی رشد بیشتری دارد و تماشای تلویزیون باعث شده است تا مطالب غیر بافایده زیادی وارد ذهن کودک شود.
وی افزود: زیاد کردن این مطالب غیر بافایده منجر به از بین رفتن مطالب بافایده و جایگزینی آن با آموزه های والدین خواهد شد.

عبارات مهم : والدین
معصومی با بیان اینکه حتی تماشای برنامه های کودکانه، تاثیر مثبتی بر روی کودکان زیر دوسال ندارد، ادامه داد: کودکان زیر دوسال به علت عدم درک درست آشنایی محیط ، از تماشای تلویزیون تنها تصویرهای درخشانی را می بینند که با صداهای گنگ و نا مفهومی همراه است.

وی در ادامه گفت: این صدا ها و تصویرهای ذهن تکامل نیافته کودک را با خود درگیری می کند.

این مدرس دانشگاه افزود: کودکان زیر دوسالی که ساعات زیادی تلویزیون تماشا میکنند، در بزرگسالی دچار پرسشها متعددی خواهند شد.

وی با اشاره به این پرسشها گفت: کودک قبل از دوسالگی نیاز مند به تعامل جهت رشد زبانی و زیاد کردن دایره لغات است ،اما با توجه به اینکه کودک نقش منفعلانه ای را در برابر برنامه های تلویزیونی ایفا میکند، تعاملات او از بین رفته و در نتیجه در بزرگسالی منجر به کم کردن توانایی فرد در تعاملات اجتماعی خواهد شد.

معصومی ادامه داد: همچنین تاثیر مخرب دیگری که تماشای تلویزیون روی کودکان میگذارد،اختلال در تمرکز، حواس پرتی و خستگی ناپذیری این افراد در دوران تحصیل بویژه دوره دبستان است.

این کارشناس علوم تربیتی در آخر با بیان که والدین هرگز کودکان خود را برابر تلویزیون رها نکنند، گفت: وقت زیاد تماشای تلویزیون برابر است با تاخیر در رشد ذهنی کودکان، بنابراین توصیه می شود والدین به جای رها کردن کودکان خود برابر تلویزیون، به آن ها توجه بیشتری کنند و با کودک خود بازی کرده و تماس چشمی داشته باشند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: والدین | کودکان | دوسالگی | کودکانه | تلویزیون | تلویزیون | خانواده | برنامه های کودکانه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog